Karviná: +420 596 383 111,

Orlová: +420 596 583 111,  nspka@nspka.cz

Personální obsazení:

Primář:
MUDr. Ema Hošák Janásková
e-mail:

Zástupce primáře:
MUDr. Zavilová Sylvie
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


Vrchní sestra rehabilitačního oddělení:
Hajduková Kateřina

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


Vedoucí fyzioterapeut:
Chovancová Irena

Lékaři:
MUDr. Gabriela Tabarová
Holub Serhii

 

• Rehabilitační oddělení se nachází v 7. patře lůžkové části Orlová, Nemocnice Karviná - Ráj. Na oddělení se nachází 10 jedno-, dvou- či třílůžkových pokojů s vlastním sociálním zařízením.

• Rehabilitační péče na oddělení je zaměřena na pooperační stavy (stavy po ortopedických, traumatologických, chirurgických a neurochirurgických operacích), četné poúrazové stavy (zlomeniny, pohmožděniny a podvrtnutí kloubů, sportovní úrazy), stavy po mozkových příhodách a kraniotraumatech, široké spektrum neurologických onemocnění – např. akutní i chronické bolesti zad, kořenové syndromy, roztroušená skleroza a další demyelinizační onemocnění, centrální i periferní parezy, polyneuropatie DKK, revmatologické onemocnění, bolesti drobných i nosných kloubů pohybového aparátu, skoliozy páteře a mnoho dalších.

• O pacienty na rehabilitačním oddělení pečuje tým zdravotnických pracovníků: lékaři, fyzioterapeuti, ergoterapeuti, zdravotní setry, ošetřovatelský personál. Lékaři k terapii a diagnostice využívají prvky manuální myoskeletální medicíny – pražská škola prof. MUDr. Lewita, DrSc. Fyzioterapeuti provádějí terapii dle rozličných konceptů, např. myoskeletální techniky – měkké techniky a mobilizace, SM systém – spirální stabilizace páteře Dr. Smíška, léčba skolióz dle Schrottové atd. Ergoterapie je prováděna pod vedením diplomovaného ergoterapeuta (zahrnuje nácvik soběstačnosti, všedních denních činností, zabývá se poruchami funkce horních končetin).

• Oddělení disponuje tělocvičnou, vodoléčbou s vířivkami pro HKK i DKK, akrální vířivkou, posturálním chodníkem k nácviku stereotypu chůze, mechanoterapií, kryoterapií, elektroléčbou se širokým spektrem elektroléčebných proudů, magnetoterapií, ultrazvukovou terapií či biotronovou lampou. Ve spolupráci s rehabilitační ambulancí hospitalizovaným pacientům poskytujeme skupinové cvičení v bazénu, podvodní masáže, střídavé nožní koupele, tepelné aplikátory, plynové injekce, ergoterapii, laseroterapii, vakuum-kompresivní terapii ( Extremiter), čtyřkomorovou lázeň...

• K hospitalizaci na naše lůžkové oddělení jsou přijímáni pacienti indikovaní lékařem v rámci pracoviště Nemocnice Karviná – Ráj, ale i formou překladu z jiných zdravotnických zařízení, a dále pacienti doporučeni z odborných ambulancí.

• K hospitalizaci by pacient neměl zapomenout aktuální zdravotní dokumentaci a rozpis léků, kompenzační pomůcky, hygienické pomůcky, ručník, sportovní pohodlné oblečení, pevnou obuv, v indikovaných případech plavky, atd.

• Postup při příjmu na oddělení: v ranních hodinách mezi 7 – 8 hodinou by se měl pacient hlásit na lůžkovém rehabilitačním oddělení v 7. patře. Poté proběhne příjem sestrou a následně lékařem, kde bude na základě anamnestických dat a fyzikálního vyšetření stanoven léčebný program.

• V rámci komerčního provozu provádíme částečné klasické masáže a aplikaci kinezio tejpu.