Karviná: +420 596 383 111,

Orlová: +420 596 583 111,  nspka@nspka.cz

10          

Oddělení

 

INTERNÍ ODDĚLENÍ

Personální obsazení interního oddělení:


Primář: 
MUDr. Petr Opletal
Tel.: 603 896 091
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


Zástupce primáře:
MUDr. Janusz Kubatko


Vrchní sestra:
Bc. Eva Szonowská
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Dokumentace:
Jana Šťastná
tel.: 596 383 304
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Lékaři:


MUDr. Vanda Firzcyková
MUDr. Miroslava Konečná
MUDr. Martin Revenda
MUDr. Iva Sušilová
MUDr. Radek Sušil
MUDr. Tereza Hrablíková

MUDr. Nataliya Volnenko

Vedoucí lékař JIP:
MUDr. Alžběta Sládková

Staniční sestra JIP:
Bc. Pavlína Konopková

 
JIP interního oddělení má dlouholetou historii kvalitní péče o pacienty, kteří jsou v těžkém stavu nebo se selháním některé životní funkce. Má kapacitu 5 lůžek. JIP je vedena jako koronární jednotka, proto těžištěm jsou pacienti s život ohrožujícími onemocněními srdce a krevního oběhu. Jsme schopni léčit arytmie, srdeční selhání, včetně transvenosní kardiostimulace.

Spektrum péče doplňují pacienti se selháním ledvin v návaznosti na hemodialyzační jednotku, pacienti v těžkém rozvratu vnitřního prostředí, diabetické komata, pacienti s respiračním selháváním při plicních onemocněních, pacienti v sepsi, kterým jsme schopni pře selhání dýchání napojit i na řízenou ventilaci. Léčíme i pacienty s komplikacemi krevních onemocnění a spolupracujeme s vyššími pracovišti v kraji a republice – FN Ostrava, Kardiocentrum Podlesí, Centrum kardiovaskulární a transplantační chirurgie Brno, IKEM Praha.

Od ledna 2013 je přestěhovaná vedle JIP i Jednotka intermediární péče. Tam poskytujeme monitoraci základních životních funkcí a léčbu jednodušších arytmií a zdravotních komplikací pacientům, kteří nevyžadují pobyt na JIP, ale je nutné jejich monitorování. K disposici máme dva 3-lůžkové pokoje.


Interní oddělení II. 

Staniční sestra: Lucie Brejchová
tel.:596 383 315

počet lůžek - 26 

Pár slov o nás:


Interní oddělení nemocnice v Karviné Ráji zajišťuje standardní diagnostiku a terapii pacientů s onemocněním vnitřních orgánů. Na jednotce intenzívní péče jsou léčeni pacienti s onemocněním srdce a cév.

Úzce spolupracujeme s kardiology a kardiochirurgy v nemocnici Třinci - Podlesí a Fakultní nemocnicí v Ostravě - Porubě. Někteří pacienti jsou odesíláni ke specializovaným vyšetřením a léčbě do Fakultní nemocnice v Olomouci a v Brně.

Naši kardiologové využívají moderní přístroje k provádění ultrazvukových vyšetření srdce, Holterova monitorování EKG a krevního tlaku a zátěžových ergometrických testů. Hemodialyzační pracoviště využívá nejmodernějších přístrojů k odstraňování odpadních produktů látkové výměny u pacientů se selháním ledvin.