Karviná: +420 596 383 111,

Orlová: +420 596 583 111,  nspka@nspka.cz

 

INTERNÍ ODDĚLENÍ

Personální obsazení interního oddělení:

 
Primář: 
MUDr. Petr Opletal

 

Zástupce primáře:
MUDr. Janusz Kubatko


  Vrchní sestra:
Bc. Eva Szonowská
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

  Dokumentace:
Jana Šťastná
tel.: 596 383 304
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Lékaři:


MUDr. Vanda Firzcyková
MUDr. Miroslava Konečná
MUDr. Martin Revenda
MUDr. Iva Sušilová
MUDr. Radek Sušil
MUDr. Tereza Hrablíková

MUDr. Pavel Oravec
MUDr. Marharyta Drabovska
MUDr. Nataliya Volnenko
MUDr. Mariia Lyzhechko

Vedoucí lékař JIP:
MUDr. Alžběta Sládková

Staniční sestra JIP:
Bc. Pavlína Konopková

 
JIP interního oddělení má dlouholetou historii kvalitní péče o pacienty, kteří jsou v těžkém stavu nebo se selháním některé životní funkce. Má kapacitu 5 lůžek. JIP je vedena jako koronární jednotka, proto těžištěm jsou pacienti s život ohrožujícími onemocněními srdce a krevního oběhu. Jsme schopni léčit arytmie, srdeční selhání, včetně transvenosní kardiostimulace.

Spektrum péče doplňují pacienti se selháním ledvin v návaznosti na hemodialyzační jednotku, pacienti v těžkém rozvratu vnitřního prostředí, diabetické komata, pacienti s respiračním selháváním při plicních onemocněních, pacienti v sepsi, kterým jsme schopni pře selhání dýchání napojit i na řízenou ventilaci. Léčíme i pacienty s komplikacemi krevních onemocnění a spolupracujeme s vyššími pracovišti v kraji a republice – FN Ostrava, Kardiocentrum Podlesí, Centrum kardiovaskulární a transplantační chirurgie Brno, IKEM Praha.

Od ledna 2013 je přestěhovaná vedle JIP i Jednotka intermediární péče. Tam poskytujeme monitoraci základních životních funkcí a léčbu jednodušších arytmií a zdravotních komplikací pacientům, kteří nevyžadují pobyt na JIP, ale je nutné jejich monitorování. K disposici máme dva 3-lůžkové pokoje.


Interní oddělení II. 

Staniční sestra: Lucie Brejchová
tel.:596 383 315

počet lůžek - 26 

Pár slov o nás:


Interní oddělení nemocnice v Karviné Ráji zajišťuje standardní diagnostiku a terapii pacientů s onemocněním vnitřních orgánů. Na jednotce intenzívní péče jsou léčeni pacienti s onemocněním srdce a cév.

Úzce spolupracujeme s kardiology a kardiochirurgy v nemocnici Třinci - Podlesí a Fakultní nemocnicí v Ostravě - Porubě. Někteří pacienti jsou odesíláni ke specializovaným vyšetřením a léčbě do Fakultní nemocnice v Olomouci a v Brně.

Naši kardiologové využívají moderní přístroje k provádění ultrazvukových vyšetření srdce, Holterova monitorování EKG a krevního tlaku a zátěžových ergometrických testů. Hemodialyzační pracoviště využívá nejmodernějších přístrojů k odstraňování odpadních produktů látkové výměny u pacientů se selháním ledvin.