Karviná: +420 596 383 111,

Orlová: +420 596 583 111,  nspka@nspka.cz

  Primář:                                                                                                                                     
MUDr. Zdeněk Vojkůvka
tel.: 596 383 284
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

  Zástupce primáře:
MUDr. Josef Zdebský
tel.: 596 383 284
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Vrchní sestra:
Mgr. Šárka Mesiariková
tel.: 596 383 580
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


  Dokumentace:
Jana Babuliaková
tel.: 596 383 290
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Lékaři:
MUDr. Martin Bartoň
MUDr. Pavel Byrtus
MUDr. Gaspar Godinho
MUDr. Jiřina Heroková
MUDr. Kristina Klimszová
MUDr. Bogdan Kolatek
Mykhailo Lyzhechko
MUDr. Žaneta Ožanová

MUDr. Martin Rajčáni
MUDr. Tibor Revaj
MUDr. Eva Sadílková
MUDr. Hana Sikorová
MUDr. Tomáš Sobalík
MUDr. Veronika Suralová
MUDr. Radek Sušil
MUDr. Lumír Tomala
MUDr. Pavel Wlosok
MUDr. Mykhailo Lyzhechko

Externí lékaři:
MUDr. Lenka Vágnerová
MUDr. Lubomír Babuliak
MUDr. Václav Malý
MUDr. Marián Lasota
MUDr. Jiřina Heroková


 

Staniční sestra JIP:
Květoslava Svižalová
tel.: 596 383 289


 

Staniční sestra chirurgie 1:
Eva Sýkorová
tel.: 596 383 292


 

Staniční sestra chirurgie 2:
Petra Sukopová
tel.: 596 383 298


Pár slov o nás:

Standardní oddělení

Chirurgické oddělení má dvě stanice (aseptickou a septickou část), které se nacházejí na 4. a 5. patře hlavního monobloku. Toto oddělení má dvě stanice s 44 lůžky. Všechny pokoje jsou vybaveny samostatným sociálním zařízením a televizí.

Chirurgie 1 - aseptická - ženy + muži (5. patro)
Chirurgie 2 - septická - ženy + muži (4. patro)

Každá jednotka má jednolůžkový nadstandardní pokoj s vybavením: televize, lednice, varná konvice, telefon a sociální zařízení. Cena za pobyt pacienta na tomto pokoji činí: 500 Kč / na den s možností výběru stravy.

Návštěvní hodiny na oddělení jsou povoleny denně, v čase od 14:30 do 17:30 hodin.

Jednotka intenzivní péče:

Na chirurgické JIP, která se nachází na 4. patře hlavního monobloku, je boxový systém se 6 lůžky s přístrojovým vybavením na vysoké úrovni. Lze zde zajistit bezpečný pooperační průběh po náročných operačních výkonech v oboru traumatologie, břišní a cévní chirurgie. Zajišťujeme intenzivní invazivní a neinvazivní monitoraci a intenzivní léčbu těchto pacientů včetně ventilační terapie.

Návštěvní hodiny na JIP jsou povoleny denně, v čase od 14:30 do 17:30 hodin.

Rozsah poskytované péče:

- v oblasti břišní chirurgie provádíme klasické i laparoskopické operace u dětí a dospělých při onemocnění žlučníku, žaludku, střev, slepého střeva a také operace kýl

• součástí je i léčba a operace nádorových onemocnění trávicího traktu - včetně laparoskopické operativy,
• operativa onemocnění konečníku v návaznosti na proktologickou poradnu - hemoroidy, řitní praskliny, polypy, nádory, dermoidní cysty,
• provádíme operativu onemocnění prsu a štítné žlázy,
• operace jsou plánované i akutní, je zajištěna akutní operační péče 24 hod.

V rámci chirurgického oddělení probíhá Kýlní program Karviná. Kýlní program vznikl z důvodu zkvalitňování léčby kýl, kdy zavádíme nové operační metody a dlouhodobě sledujeme své výsledky. Kýly operujeme  převážně endoskopicky. Tato metoda je šetrnější než laparoskopie. Tyto výkony se rutinně provádí pouze na 2 pracovištích v ČR. Jsme jediné pracoviště na Moravě a ve Slezsku, které tyto výkony provádí.

- v oblasti cévní chirurgie provádíme operace varixů - křečových žil, zajišťujeme vstupy pro dialyzované pacienty zavádím dialyzačních katetrů a zhotovením tzv. A-V spojek. Již několik let spolupracujeme s cévním centrem nemocnice Třinec Podlesí, kam odesíláme pacienty k endovaskulární léčbě i složitějším cévním operacím. Po operacích zajišťujeme následnou ambulantní péči.

- traumatologie je nedílnou součástí chirurgického oddělení. Operujeme 24 hodin úrazy dospělých i dětí. Specifikem je, že kromě péče o běžné úrazy z našeho spádového území (více než 100 000 obyvatel), pečujeme rovněž o tzv. "hornické úrazy". Zavádíme nejmodernější metody léčby zlomenin včetně nitrodřeňového hřebování a zevní fixace. V roce 2014 jsme získali grant od Nadace OKD na zakoupení nového instrumentária na ošetřování zlomeni ruky "Compact hand" a na zevní fixaci zlomenin. Úzce spolupracujeme s Traumacentrem FNsP Ostrava Poruba.

Součástí problematiky, které se věnujeme na chirurgickém oddělení, jsou pacienti s onemocněním prsu. Provádíme zde operace nezhoubných i zhoubných nádorů. Operace pro karcinom prsu je součástí léčby a sestává se z operace na prsu i regionálních mizních uzlinách. Na prsu provádíme parciální resekce,tzn. odstranění jenom částí žlázy s nádorem, nebo odstranění celého prsu – tzv. mastektomii. Naším cílem je dostatečný rozsah resekce při dosažení přijatelného pooperačního kosmetického efektu. V indikovaných případech proto provádíme i onkoplastické resekce (Round – block, Grissotoho lalok, rotační laloky….).   V operacích na mizních uzlinách je celosvětovým trendem minimalizace výkonu v podpaží a tímto předcházení pooperačním komplikacím. Převažuje odstranění pouze tzv. sentinelové (strážné) uzliny. Naše oddělení disponujeme přístrojem (gama sonda) potřebným k detekci této uzliny. V indikovaných případech ale provádíme i klasickou disekci axily, tzn. komplexní odstranění podpažních uzlin. Po propuštění pacientka pokračuje v léčbě a je dispenzarizovaná v onkologické i mamologické ambulanci.

Zajišťujeme 24 hodinovou konziliární službu pro lékaře všech oborů v rámci nemocnice. Oddělení má akreditaci pro vzdělávání v oboru všeobecné chirurgie a traumatologie a zabezpečuje erudici lékařů před atestací z jiných oborů. dále zajišťujeme práci mediků v rámci studia a praxi studentek SZŠ Karviná, VZŠ Ostrava a VŠ z ČR.

Tým chirurgického oddělení je stabilní. Máme velmi kvalitní lékařský a nelékařský zdravotnický personál. Zakládáme si na vzájemné spolupráci, výborné komunikaci a přátelské atmosféře. Samozřejmostí jsou různé formy dalšího vzdělávání zdravotníků. Výsledkem je pro pacienta velmi kvalitní lékařská a ošetřovatelská péče. Dokážeme rovněž pacientům a rodinám poskytnout odborné poradenství v oblastech domácí péči o nemocného člověka.