Karviná: +420 596 383 111,

Orlová: +420 596 583 111,  nspka@nspka.cz

10          

Oddělení

20221102 dooffy nspka CCHN rychly kontakt 790

Tým lékařů:

MUDr. Martin Holinka, Ph.D.,
primář ortopedického oddělení

MUDr. Michal Vaško
MUDr. Juraj Straka
 

Odborný garant:

doc. MUDr. Rastislav Hromádka, Ph.D.


Externí konzultant diabetické nohy:

MUDr. Miroslav Koliba, MBA, LL.M.

 

nspka cchn MUDr Holinka

MUDr. Martin Holinka, Ph.D.

Standardní operační metody nohy nepřinášejí vždy uspokojivé výsledky. Proto jsem před několika lety začal s mininvazivními operačními technikami. Tyto operace se provádějí bez běžných operačních ran, pouze z malých kožních vpichů. Během operace nevidím kosti a klouby nohy přímo, ale na obrazovce rentgenového přístroje. Pro mé pacienty se jedná o velmi šetrnou operační techniku, s menší pooperační bolestí a rychlou rekonvalescencí. Touto operační technikou nejčastěji řeším vbočené palce, kladívkové prsty a artrózu kloubů. V rámci pooperační péče zajišťujeme v ortopedických ambulancích tejpování prstů místo sádrové fixace a fyzioterapii k podpoře hojení a rychlé rekonvalescenci. 

 

nspka cchn MUDr Hromadka

doc. MUDr. Rastislav Hromádka, Ph.D.

Posledních 15 let se specializuji na chirurgii nohy. V roce 2014 jsem zavedl v České republice moderní miniinvazivní chirurgii nohy. Jedné se o šetrné operační postupy, které minimálně zasahují do tkání během operace. Obor ortopedie mě zaujal již během mých studií na medicíně. Ortopedie nabízí komplexní pohled na pohybový aparát a možnost široké mezioborové spolupráce. Nejen v medicíně, ale i s technickými obory.

 

nspka cchn MUDr Koliba

MUDr.Miroslav Koliba, MBA, LL.M.

Začínal jsem jako sekundární lékař na septickém chirurgickém oddělení a na chirurgické ambulanci v roce 2006, v dané době jsem absolvoval prestižní kurz hojení ran v Hamburku. (Professional Practice in Wound Healing at the European Surgical Insitute, pod vedením Dr. Luc Teot). Od této doby se aktivně věnuji vlhkému hojení ran na základě evidence based medicine poznatků. V letech 2007 - 2009 jsem aktivně přednášel hojení pro Aesculap Academii. Po zdokonalení léčby důsledků cukrovky v oboru chirurgie jsem změnil zaměření a začal jsem pracovat na interním oddělení, kde jsem se začal specializovat na léčbu cukrovky a na léčbu snad nejdražší a nejnáročnější komplikace cukrovky – syndromu diabetické nohy. Atestoval jsem z oboru diabetologie 22. 4. 2013, vlastním licenci ČLK pro výkon soukromé lékařské praxe, dále mám diplom celoživotního vzdělávání vydán Českou lékařskou komorou lékařům, kteří se aktivně věnují postgraduálnímu vzdělávání ve svém oboru. Jsem odborným garantem konference Multidisciplinární přístup v péči o nohy diabetiků. Od 25. 5. 2018 jsem se stal prezidentem České podiatrické společnosti.