Karviná: +420 596 383 111,

Orlová: +420 596 583 111,  nspka@nspka.cz

V pátek 1. září 2017 navštívili novorozenecké oddělení karvinské nemocnice zástupci Nadačního fondu LA VIDA LOCA, díky kterému jsme se mohli připojit jako 17. nemocnice do celorepublikového charitativního projektu „Život v kufříku“. Zjednodušeným popisem se dá říci, že se jedná o projekt, jehož cílem je zajistit nově narozeným dětem vyrůstajícím bez svých biologických rodičů kufřík s prvními vzpomínkami na cestu životem.Kufříky převzali zástupci vedení nemocnice v čele s ředitelem Ing. et Ing., Bc. Jiřím Matějem, MBAce a vrchní sestra dětského oddělení Bc. Renáta Paszková, která dodala: „Je velice milé, že někdo myslí i na opuštěné děti, které by bez kufříku neměli žádné vzpomínky na první dny jejich života. Jsme určitě potěšeni, že můžeme alespoň takto malou měrou podpořit začátky jejich nové cesty“.

Novorozenecké oddělení v souvislosti s tímto projektem získalo barevnou tiskárnu pro tisk fotek miminek ihned po narození a kufříky, které obsahovaly první dudlík, lahvičku, pletenou soupravu /čepička, svetřík, rukavičky/ hračku, fotoalbum a památníček, kde budou zapisovány první informace o miminku.

____________________________________________________

 

Slova NF LA VIDA LOCA:

Až 500 novorozenců ročně v ČR zahájí svoji životní cestu bez biologické rodiny. Tyto děti povětšinou čeká spletitá cesta mezi přechodnými pěstouny, dětskými centry a nakonec, při pohádkovém konci, cesta končí příchodem děťátka do láskyplné rodiny.

Čas, který miminko tráví v přechodné péči může být, ale dlouhý...     a dny běží... dítě roste..... a přijde školní věk, kdy se začne ptát: Kdo jsem? Odkud jsem přišlo, Kde je má první fotografie?

Jak jsem vypadalo, když jsem se narodilo a kde to bylo? Jaký to byl den, když jsem se přišlo na svět? Otázek jsou desítky, ale kdo dítěti všechny okolnosti okolo jeho příchodu na svět povypráví? 

Projekt Život v kufříku napomáhá těmto dětem najít svůj životní příběh pěkně od samého začátku.

Nadační fond LA VIDA LOCA přeje všem dětem, aby svůj životní příběh žily šťastně a plnohodnotně.nspka zivot v kufriku DSC 0136