Karviná: +420 596 383 111,

Orlová: +420 596 583 111,  nspka@nspka.cz

V Nemocnici s poliklinikou Karviná-Ráj proběhl, již 5. ročník „Den rodiny“. Plný sál nastávajících maminek a spousta dotazů na téma porod a vše co s ním souvisí na lékaře a sestřičky svědčilo o tom, že je o tento den stále veliký zájem.

Mnoho stánků s různými tématy a aktivitami, např. příprava na porod, předporodní kurzy, přirozený porod v porodnici, co je to inhalační analgezie, kojení, cvičení po porodu, resuscitace novorozence a kojence, jak se správně stravovat v těhotenství a šestinedělí, bonding, odběr pupečníkové krve, a jiné pokrylo velký sál karvinské nemocnice. V průběhu dne docházely nastávající zvídavé maminky, ať už samy nebo v doprovodu  tatínků, rodinných příslušníků k jednotlivým stánkům, kde se dovídaly mnoho zajímavostí. Velký zájem byl o přímé dotazy a konzultace s pediatrem, kde se nastávající maminky mohly zeptat, co je zajímá, a nenašly odpovědi v jednotlivých stáncích. Každá maminka si odnesla kromě cenných rad i malé pozornosti a dárečky.

Zájemci si také mohli prohlédnout prostory gynekologicko-porodního oddělení, porodního pokoje a nadstandardního pokoje po porodu.

Novinkou byl i stánek s poradenstvím v péči o pleť, maminky se mohly setkat i s profesionální fotografkou, která nabízela focení miminek v porodnici a v průběhu dne nechyběla ani prezentace firem s dětskou tématikou.