Karviná: +420 596 383 111,

Orlová: +420 596 583 111,  nspka@nspka.cz

Odběrové dny se s platností od 23. 3. 2020 mění na pondělí, středu a pátek, vše ostatní zůstává stejné (čas odběrů i objednávání) a to do odvolání.

Vážení dárci, upozorňujeme Vás, že i přes vyhlášení nouzového stavu není dotčena možnost darovat krev. Velkou pozornost je ale třeba věnovat následujícím instrukcím.

V souvislosti s rizikem onemocnění koronavirem Vás před darováním krve a jejich složek žádáme o zodpovězení následujících tří otázek:

1. Máte (nebo měli jste) v posledním měsíci projevy onemocnění dýchacích cest (tzn. kašel, poruchy dýchání, dušnost, teploty)?

2. Pobývali jste (i krátkodobě) v posledním měsíci v těchto zemích?
    - evropské státy s výskytem onemocnění způsobené koronavirem
    - jiné oblasti s výskytem onemocnění způsobené koronavirem

3. Jste (nebo byli jste) v kontaktu s osobou, která
    - má projevy onemocnění dýchacích cest?
    - pobývala v posledním měsíci v zemích s výskytem koronaviru?

Pokud na kteroukoli z výše uvedených otázek je Vaše odpověď ANO, prosíme Vás, abyste nedarovali krev ani její složky a nevstupovali do prostor transfuzního oddělení!

Darovat můžete nejdříve za 28 dní po vyléčení nebo kontaktu s rizikovou osobou a za 28 dní po návratu z rizikových zemí.

 
Vážení dárci, současně Vás upozorňujeme na povinnost nahlásit na transfuzní oddělení jakékoliv respirační onemocnění, které by u Vás propuklo do 14 dnů po odběru.

Buďte ohleduplní k sobě a okolí. Nestyďte se, noste roušky!
 
Děkujeme Vám za pochopení!
HTO Karviná-Ráj

20200320 dooffy nspka upozorneni HTO A3 001 small