Karviná: +420 596 383 111,

Orlová: +420 596 583 111,  nspka@nspka.cz

 
Primář:                                                                                                        
MUDr. Daniel Placzek


Vrchní sestra:
Lada Gromadová
Tel: 596 383 182
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Zdravotně sociální pracovník:

Jana Formandlová

Tel: 596 383 382, Po a Út: 596 583 207
Mobil: 731 690 490
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Bc. Petra Jadamíková
Tel: 596 383 305
Mobil: 739 487 028
E-mail: jTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  


Dovolujeme si Vás informovat, že oddělení LDN se nově nachází ve 3. patře monobloku nemocnice.

 
Oddělení má kapacitu 25 lůžek. Pokoje jsou 2lůžkové, 3lůžkové a 4lůžkové. LDN je odborné zdravotnické zařízení, které je schopno zajistit tzv. “následnou péči“ včetně lékařské péče 24 hodin denně. Léčba je zde poskytována pacientům s určenou diagnózou, u kterých došlo ke zvládnutí akutního onemocnění. Poskytujeme kvalitní ošetřovatelskou péči, aktivizaci, nácvik soběstačnosti a pohyblivosti. Pečujeme o rány, dekubity.

O přijetí může zažádat pacient sám, jeho rodina, praktický či jiný lékař, a nebo nemocnice (většinou sociální pracovník nemocnice), kde je právě pacient hospitalizován.

LDN spadají do úhrad „následné péče“ a jsou financovány z prostředků veřejného zdravotního pojištění.

Doba pobytu v LDN není limitována, řídí se pouze zdravotním stavem pacienta. O propuštění pacienta rozhoduje ošetřující lékař po stabilizaci zdravotního stavu. Pokud již pacient zdravotnickou péči nepotřebuje, je třeba řešit další péči ve spolupráci se sociální sestrou.

Naše LDN spolupracuje s organizací ADRA, která zajišťuje činnost dobrovolníků, kteří zpříjemňují pobyt pacientů v našem zařízení.

1 x týdně v pondělí přicházejí studenti SZŠ Karviná - probíhá SETKAVÁRNA - nabízejí pacientům kávu, čaj a hlavně milé slovo a úsměv.

Snažíme se všemi možnými prostředky dosáhnout zlepšení zdravotního stavu pacienta, jeho psychické i fyzické kondice, zlepšit kvalitu života tak, aby měl možnost návratu do přirozeného domácího prostředí nebo zařízení sociální péče.Žádost o přijetí do LDN a informace pro pacienty k žádosti o přijetí do LDN si můžete stáhnout zde:

Dokumenty ke stažení