Karviná: +420 596 383 111,

Orlová: +420 596 583 111,  nspka@nspka.cz

 

20200713 dooffy nspka MSOC rychly kontakt
Recepce:  režim 24/7

Telefon: 596 383 531

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
ikona hodiny finOrdinační doba:
Úterý      13.00 - 15.00     rohovková poradna
Středa    13:00 - 15:00
 
Trápí Vás pocit suchosti oka po probuzení? Máte pocit písku, či cizího tělíska v oku? Cítíte tlak v očích? Vnímáte pálení očí, bolest při kápnutí kapek do oka? Zatěžuje Vás kolísavé vidění nebo zhoršené vidění k večeru? Jste citliví na světlo? Máte unavené oči?
 
Právě pro Vás ordinujeme v naší poradně suchého oka. Díky špičkové diagnostice dokážeme cílit léčbu individuálně, podle Vašich konkrétní potíží.
 
Nová poradna očního oddělení je zároveň jedinou v Moravskoslezském kraji, kde diagnostikujeme a léčíme nedostatečnou tvorbu slz. Toto onemocnění postihuje stále větší procento populace obzvláště žen po čtyřicátém roce věku užívajících antikocepci a pacienty po operacích oka. Rovněž se nedostatečná tvorba slz vyskytuje u diabetiků a pacientů s revmatickými a kloubními potížemi.
nspka poradna sucheho oka 001Pacienti jsou v této specializované ambulanci vyšetřeni a vhodnou léčbu stanovujeme na míru. Ke komplexnímu vyšetření pacienta, které je plně hrazeno z veřejného zdravotního pojištění je možno připojit vyšetření na unikátním přístroji TEAR LAB, jediným v ČR, kterým se stanoví hustota slz. Cena tohoto vyšetření je 450 Kč.
 
Doporučujeme, aby pacient dvě hodiny před vyšetřením nekapal žádné oční kapky.

Rohovková poradna se zabývá onemocněním rohovky a spojivek. Poskytujeme péči pacientům trpícím onemocněními rohovky, zejména v souvislosti se změnou průhlednosti rohovky (záněty, vředy, jizvy). Zabýváme se také léčbou rohovky, která souvisí se změnami tvaru nebo tloušťky rohovky. Pro úspěšné vyléčení pacienta, navrhujeme konzervativní postup, nebo indikujeme operační zákroky.
 
K vybavení rohovkové ambulance patří Pentacam-analyzátor rohovky a Rostock modul k biomikroskopickému vyšetření jednotlivých vrstev rohovky.
 
Moravskoslezské oční centrum poskytuje i nadstandartní péči, hrazenou samoplátci (nehrazenou z všeobecného zdravotního pojištění). Tyto léčebné úkony jsou obsaženy v aktuálním ceníku, platném od 10. 6. 2020

Ceník najdete zde