Karviná: +420 596 383 111,

Orlová: +420 596 583 111,  nspka@nspka.cz


Personální obsazení oddělení
Primář:
Prim.MUDr. Stanislav Drastich
Ošetřující lékař, zástupce primáře:
MUDr. Pavel Dlouhý
Staniční sestra:
Jiřina Gřibková
Sociálně zdravotní pracovnice:
Pavla Hrdinová
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Telefon: +420 596 383 382


LDN v NsP Karviná-Ráj je umístěna na druhém podlaží budovy bývalého plicního oddělení v areálu nemocnice. Oddělení disponuje 25 lůžky. Pacientům je k dispozici 10 pokojů - 5 dvoulůžkových a 4 tří až čtyřlůžkové.
Léčebna poskytuje léčbu pacientům se stanovenou diagnózou, u kterých došlo ke zvládnutí akutního onemocnění a u nichž nelze důvodně očekávat zvrat stability zdravotního stavu, který vyžaduje akutní lůžkovou péči.
LDN poskytuje kvalitní ošetřovatelskou péči, nácvik soběstačnosti při běžných denních činnostech, nácvik pohyblivosti s využitím kompenzačních pomůcek, pasivní cvičení s dopomocí a kondiční cvičení. Pacientům je také poskytována podpora v řešení sociální situace. Pacienti jsou příjímání na základě žádosti a volné lůžkové kapacity. O délce hospitalizace a jejím ukončení rozhoduje ošetřující lékař a primář oddělení. Pacient se pak dále vrací do domácího prostředí anebo je předán do péče jiného poskytovatele sociálních služeb (domov seniorů, kde má podány žádosti o přijetí). Čekací doba na umístění v zařízení sociální péče lze překlenout pobytem na Oddělení sociálních služeb ve zdravotnictví, které se nachází ve stejné budově na prvním patře.
Klienti našeho oddělení jsou většinou geriatričtí pacienti, i když výjimkou nejsou i mladší pacienti ve věku 50 let. Při péči o pacienty klademe důraz na spolupráci lékaře, zdravotnického personálu, aktivační pracovnice a sociální sestry. Nezbytná je také spolupráce samotného pacienta a jeho rodiny.