Karviná: +420 596 383 111,

Orlová: +420 596 583 111,  nspka@nspka.cz

Ve středu 16.5.2018 od 9:00 hodin se otevřely dveře sálu karvinské nemocnice, kde již tradičně probíhal „Den rodiny“. O zájmu této akce nás přesvědčila vysoká účast v počtu 157 zájemců, kteří si tuto akci nenechali ujít.

Srdečně jsme přivítali všechny rodiče k bezplatné prohlídce porodního sálu a seznámení se s lékaři a porodními asistentkami naší porodnice. Akce probíhala formou volné diskuze ve skupinkách. Žádné téma nebylo tabu, rádi jsme si s nimi popovídali o možnostech přirozeného porodu v naší porodnici, o předporodních kurzech, o tlumení bolesti v průběhu porodu, vedení porodu ve vertikální poloze na naší nové pomůcce Multitrac a v podstatě o všem co nastávající rodiče zajímalo. Naše porodnice je Baby-friendly, snažíme se o podporu rodičky a také celé nově vznikající rodiny, samozřejmostí je tedy i bonding. Na setkání nechyběly ani sestřičky z novorozeneckého oddělení, které velice ochotně odpovídaly na všechny dotazy ohledně kojení i péče o novorozence.

Představil se také i fyzioterapeut s radami jak se po porodu opět dostat do formy, nebo jak bojovat s bolestmi zad. V naší porodnici nabízíme také možnost odběru pupečníkové krve – i toto téma bylo velmi diskutované a zájemci si odnesli spoustu zajímavých poznatků. Součástí tohoto dne byla i prezentace firem. Ani letos nechyběly studentky Střední zdravotnické školy v Karviné, které přispěly k organizaci této akce.